OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť - Veľký Meder
Web: http://ozbuducnost.sk/

Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť – Veľký Meder je občianske združenie, ktorého hlavným cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít a presadzovania aktívnej participácie občanov na miestnej, regionálnej, celoštátnej, ako aj na medzinárodnej úrovni v rôznych oblastiach spoločenského života, najmä v oblasti:

a) vzdelávania, celoživotného vzdelávania a mimoškolskej činnosti podporou:
-vzdelávania a vytvárania príležitostí pre znevýhodnené a marginálne skupiny
-moderných komunikačných technológií (internet, Skype, Facebook)

b) rozvíjania spoločenskej zodpovednosti formou:
- podpory  komunikácie a dialógu medzi ľuďmi a medzi jednotlivými sektormi

c) vytvárania  právneho vedomia:
- podporou informovanosti verejnosti v oblasti poznania svojich práv a povinností
- poskytovaním administratívnych a poradenských služieb pre znevýhodnených občanov a marginálne skupiny

d) (re)integrácie uchádzačov o zamestnanie s dôrazom na znevýhodnené skupiny na trh práce vykonávaním:
- informačno-poradenskej činnosti a odbornej poradenskej činnosti
- medzinárodnej inštitucionálnej výmeny informácií o trhu práce a dobrých skúseností

Zakladatelia majú dlhoročné skúsenosti v oblasti trhu práce, vzdelávania dospelých, odbornej poradenskej činnosti, regionálnej a  medzinárodnej partnerskej spolupráce.

Primárnou cieľovou skupinou občianskeho združenia sú znevýhodnené skupiny na trhu práce, najmä dlhodobo nezamestnaní, občania nad 50 rokov veku, občania so zdravotným postihnutím a mladí. Od založenia združenie úspešne vyvíja činnosti  za účelom naplnenia svojich cieľov v oblasti budovania spolupráce so zamestnávateľmi, so združeniami a inštitúciami, ktoré vykonávajú podobné aktivity na území Slovenskej republiky ako aj v štátoch Európskej únie. Občianske združenie zabezpečuje svoju činnosť na nasledujúcich úsekoch: na úseku služieb klientom, na úseku riadenia projektov a na úseku vzdelávania dospelých.
Human Profess Közhasznú Nonprofit Kft.
Web: https://www.humanprofess.hu/

Human Profess Közhasznú Nonprofit Kft. bola založená v roku 2010 troma osobami. Zamestnanci organizácie disponujú 15-20 ročnými pracovnými skúsenosťami v oblasti trhu práce, vzdelávania dospelých, v oblasti sociálnych vecí a v oblasti realizácie medzinárodných projektov. Okrem toho organizácia spolupracuje s odborníkmi z príslušných oblastí.

Od roku 2013 je akreditovanou vzdelávacou inštitúciou, číslo akreditácie: AL-3002.

Cieľové skupiny inštitúcie: znevýhodnení občania, napr. so zdravotným postihnutím, uchádzači o zamestnanie, ženy, absolventi a staršia generácia. Okrem spomínaných cieľových skupín inštitúcia poskytuje služby aj pre odborníkov, neziskové organizácie, spoločnosti a miestnu samosprávu.

Naša organizácia má pôsobnosť v župe Vas, pri západných hraniciach Maďarska, ale vzhľadom na aktivity v oblasti medzinárodnej spolupráce prostredníctvom medzinárodných projektov máme vybudované partnerské vzťahy neziskovými, mimovládnymi organizáciami a univerzitami v rôznych štátoch EU.

Organizácia vykonáva odbornú činnosť v štyroch rôznych oblastiach:

1. Služby na trhu práce: podpora reintegrácie a zamestnávania znevýhodnených občanov, poskytovanie služieb, vzdelávacích aktivít a kariérového poradenstva  pre pracovnú rehabilitáciu znevýhodnených občanov, kariérové poradenstvo, úzka spolupráca so službami zamestnanosti, odbornými poradcami a poskytovateľmi služieb.
2. Vzdelávanie dospelých: organizovanie tréningov, vypracovanie učebných materiálov, informovanie inštitúcií o najnovších vzdelávacích programoch, vedenie dokumentácie, ktorá súvisí s realizovanými vzdelávacími aktivitami, rozvoj a dokumentácia riadenia kvality vzdelávania.
3. Prenos vedomostí a inovácií: prieskum  možností spolupráce na národnej a medzinárodnej úrovni, nadviazanie kontaktov, adaptácia inovatívnych aktivít, tvorba projektov na národnej úrovni,vypracovanie a testovanie inovatívnych aktivít.
4. Tvorba a manažovanie projektov pre externých objednávateľov: pre samosprávy  v oblasti starostlivosti a podpory zdravia a v oblasti rozvoja sociálnych služieb,  vypracovanie projektov pre inštitúcie pôsobiace v oblastiach poskytovania sociálnych, zdravotných a vzdelávacích služieb na trhu práce a inovačný vývoj pre malé podniky.

Naša vízia:  organizácia podporuje rovnosť príležitostí znevýhodnených skupín a reintegráciu na trh práce. Za účelom zachovania stability poskytované služby smerujú do viacerých oblastí služieb pre rôzne sektory so zabezpečením flexibility a otvorenosti pre inovácie.
Fundația Creștină Diakonia Filiala Sfântu Gheorghe
Web: https://www.facebook.com/iriszhaz

Akreditované centrum dennej starostlivosti a integračné centrum prostredníctvom pracovnej terapie pre dospelé osoby so zdravotným postihnutím.Kresťanská nadácia Diakonia bola založená v roku 2002 reformovanou cirkvou Transylvánie za účelom podpory ľudí v núdzovej situácii. V nasledujúcich rokoch nadácia Diakonia otvorila miestne pobočky s vlastnou právnou subjektivitou v rôznych oblastiach Rumunska, ako Sf. Gheorghe, Cluj Napoca, Targu Mures, Reghin a Brasov.

Prvý veľký sociálny projekt iniciovaný Diakoniou bola služba domácej starostlivosti. V súčasnosti nadácia Diakonia Sf. Gheorghe prevádzkuje služby domácej starostlivosti vo viac ako 30 dedinách a v 3 mestách z kraja Covasna.Od roku 2006 prevádzkuje činnosti aj pre občanov so zdravotným postihnutím, v roku 2009 bola postavená Irisz Dom, centrum dennej starostlivosti pre osoby so zdravotným postihnutím s rôznymi druhmi terapie a aktivít, ako sú: muzikoterapia, terapia hrou, ručné remeslá, plávanie, divadelná skupina, tanec (ľudový tanec a moderný tanec), art terapia, atď.

Od roku 2011 prevádzkuje Centrum dennej starostlivosti pre deti v núdzi zo Sf. Gheorghe a od roku 2014 Centrum dennej starostlivosti pre Rómske a sociálne znevýhodnené deti z Valea Crişului. Organizácia aktuálne realizuje projekt zameraný na podporu viac ako 354 žiakov v 11 obciach formou podávania teplého jedla a mimoškolských programov.

Organizácia má viac sociálnych dielní pre mladých so zdravotným postihnutím, ako napríklad: dielňa na triedenie použitého šatstva, Irisz pracovná dielňa v dvoch mestách Sfantu Gheorghe a Covasna, tesárska dielňa, maliarska skupina, záhradnícka skupina, sociálna farma a záhradníctvo, tábor pri Sfantu Gheorghe, dielňa na výrobu toaletného papiera, chránené bývanie (v súčasnosti 1 apartmán pre štyri osoby so zdravotným postihnutím). V týchto dielňach vytvorili 16 pracovných miest a majú externé pracoviská v rôznych podnikoch, kde pracuje 10 občanov so zdravotným postihnutím s dvoma asistentami.
Association for Help to People with Intellectual Disabilities in Dunajská Streda

Organizácia bola založená v roku 1998, má 178 členov. Je členom a aktívne spolupracuje so Združením na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím s celoslovenskou pôsobnosťou ako aj s ďalšími regionálnymi organizáciami. Cieľom združenia je:
- pomáhať ľuďom s mentálnym postihnutím a ich rodinám,
- integrovať členov združenia do spoločnosti,
- umožňovať im zúčastniť sa na rôznych aktivitách a
- vzdelávať ich vo forme rôznych interaktívnych aktivít a vzdelávacích kurzov.

Hlavné činnosti organizácie sú:
- poradenské služby, organizovanie kultúrno-vzdelávacích táborov, rehabilitačno-rekreačných pobytov,
- podpora užitočného trávenia voľného času vo forme záujmových krúžkov: literárny, tanečný, športový, krúžok varenia, -          podpora celoživotného vzdelávania zabezpečením vzdelávacích aktivít,
- organizovanie návštev historických pamiatok, hradov, zámkov, galérií a múzeí,
- naučiť členov vykonávať remeselné práce ako sú napr. pletenie košíkov, varenie mydiel a príprava sviečok.

Organizácia neustále zabezpečuje občanom so zdravotným postihnutým (vrátane dospelých s mentálnym postihnutím) vzdelávanie vo forme zážitkového učenia. V neformálnej forme vzdelávania sú spojené teoretické a praktické skúsenosti. Vzdelávanie zabezpečujú odborníci, lektori pre vzdelávanie dospelých ľudí s mentálnym postihnutím, ktoré sa uskutočňuje vždy s cieleným tematickým zameraním podľa záujmov členov organizácie.