OZ Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť - Veľký Meder
Web: http://ozbuducnost.sk/

A Spoluprácou pre lepšiu budúcnosť - Veľký Meder (Csapatmunka egy jobb jövőért - Veľký Meder) egy kis civil szervezet (CA), amelynek fő célkitűzése, hogy helyi, regionális, országos és nemzetközi szinten elősegítse és támogassa a polgárok  aktív részvételét  a társadalmi élet különböző területein, különösen a következő területeken:   
a) az oktatás, az egész életen át tartó tanulás és az iskolán kívüli tevékenységek előmozdításával:
- az oktatás és az esélyteremtés a hátrányos helyzetű és marginális csoportok számára
- a modern kommunikációs technológiák (internet, Skype, Facebook)

b) a társadalmi felelősségvállalás fejlesztése a következők formájában:
- az emberek és a különböző ágazatok közötti kommunikáció és párbeszéd elősegítése

c) a jogtudatosság megteremtése:
- a jogok és kötelezettségek tudatosításának elősegítése
- adminisztratív és tanácsadói szolgáltatások nyújtása a hátrányos helyzetű és marginális csoportok számára-

d) az álláskeresők munkaerő-piaci (re)integrációja, a hátrányos helyzetű csoportokra összpontosítva:
- információs és tanácsadói tevékenységek és szakmai tanácsadás
- a munkaerőpiacra és a jó gyakorlatokra vonatkozó információk nemzetközi intézményes cseréje révén. 

Az alapítók többéves tapasztalattal rendelkeznek a szakmai tanácsadás és a nemzetközi partnerségek terén.                                                                                                                                                           

A civil szervezet elsődleges célcsoportja a hátrányos helyzetűek, különösen a tartós munkanélküliek, az idősek (50 év felettiek), a fogyatékkal élők és a fiatalok. Ezen túlmenően a civil szervezet együttműködik a képzési intézményekkel, a pályaorientációs és pályatanácsadási szervezetekkel, a munkaerő-piaci szolgálatokkal, a nem kormányzati szervezetekkel és az oktatás és a pályaorientáció területén működő szlovákiai és uniós szakértőkkel. A civil szervezet három különböző területen végez szakmai tevékenységet: az ügyfélszolgálat, a projektmenedzsment és a felnőttképzési tevékenység területén.
Human Profess Közhasznú Nonprofit Kft.
Web: https://www.humanprofess.hu/

A Human Profess Nonprofit Kft-t három magánszemély alapította 2010-ben. Munkatársai 15-20 éves munkatapasztalattal rendelkeznek a munkaügyi, felnőttképzési és szociális területen, hazai és nemzetközi pályázatok megvalósításában, a cégnek számos különböző területen vannak szakemberei.

A cég 2013 óta akkreditált felnőttképző intézmény is, nyilvántartási száma: AL-3002. 

A cég célcsoportjai az olyan hátrányos helyzetű emberek, mint a fogyatékkal élők, munkanélküliek, nők, pályakezdő fiatalok valamint az  idősebb emberek. Rajtuk kívül szakemberek, civil szervezetek, for-profit és nonprofit intézmények és önkormányzatok számára is kínáljuk szolgáltatásainkat. 

Működési területünk Vas megye, Magyarország nyugati határa, de az Európai Unió több országának számos állami, civil és nonprofit szervezetével, egyetemével kapcsolatban vagyunk.

A társaság négy különböző területen végez szakmai tevékenységet:

1. Munkaerő-piaci szolgáltatások: a hátrányos helyzetűek társadalmi integrációjának és foglalkoztatásának elősegítése, a hátrányos helyzetűek szakmai rehabilitációjához kapcsolódó szolgáltatások és képzések nyújtása, karriertanácsadás, szoros együttműködés a munkaügyi szervezetekkel, tanácsadó cégekkel és szolgáltatókkal.
2. Felnőttképzési tevékenység: képzések szervezése, tananyagok kidolgozása, intézmények tájékoztatása a legújabb képzésekről, a képzés megvalósításával kapcsolatos adminisztráció elvégzése, a képzés minőségirányítási rendszerének dokumentálása és fejlesztése.
3. Tudás- és innovációs transzfer: a hazai és nemzetközi együttműködésekben rejlő lehetőségek feltárása, kapcsolatépítés, innovatív tevékenységek adaptálása, magyar projektek generálása, innovatív tevékenységek kidolgozása és kipróbálása.
4. Pályázatok írása és menedzselése külső megrendelők számára: önkormányzatok számára az egészségfejlesztés/egészségnevelés és a szociális szolgáltatások fejlesztése, a szociális, egészségügyi és oktatási intézmények infokommunikációs akadályainak felszámolása, munkaerő-piaci szolgáltatások és innovációs fejlesztések kisvállalkozások számára. 

Vállalkozásunk víziója: olyan szervezet vagyunk, amely a hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségéért és munkaerő-piaci rehabilitációjáért küzd.Stabilitásunkat úgy kívánjuk megőrizni, hogy sokoldalú szervezetként több ágazat számára nyújtjuk szolgáltatásainkat, ugyanakkor rugalmasak vagyunk és innovációra törekszünk.
Fundația Creștină Diakonia Filiala Sfântu Gheorghe
Web: https://www.facebook.com/iriszhaz

Foglalkoztatási Terápiás Akkreditációs Napközi Ellátó és Integrációs Központ Fogyatékkal élő Felnőtt emberek számára. A Keresztény Alapítvány Diakonia 2002-ben jött létre az Erdélyi Református Egyházkerület által, hogy támogassa a rászorulókat. A következő években a Diakonia Alapítvány saját jogi személyiséggel rendelkező helyi fiókokat nyitott Románia különböző régióiban, mint például Sepsiszentgyörgyön, Kolozsváron, Marosvásárhelyen, Szászrégenben és Brassóban.

A Diakónia által kezdeményezett első nagy szociális projekt a otthoni ápolószolgálat volt. Jelenleg a Diakonia Alapítvány Sepsiszentgyörgy több mint 30 faluban és 3 Kovászna megyei városban nyújt otthoni ápolási szolgáltatásokat.2006 óta folytatja tevékenységét fogyatékkal élők számára, 2009-ben pedig megépült az Irisz Ház, nappali ellátó központ fogyatékkal élők számára, amely különböző terápiás fejlesztő tevékenységeket kínál, mint például: zeneterápia, ludo-terápia, kézműves foglalkozások, úszás, színjátszó csoport, tánc (néptánc és modern tánc), művészetterápia stb.

2011 óta van egy  nappali központunk a  sepsiszentgyörgyi rászoruló gyermekek számára, 2014 óta pedig egy nappali központunk a sepsikőröspataki (Valea Crisului) roma és szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek számára. A cég jelenleg egy olyan projektet valósít meg, amelynek keretében 11 faluban több mint 354 iskolás gyermeket támogat meleg étkezéssel és iskola utáni programmal.

Az Alapítványnak több szociális műhelye is van fogyatékkal élő fiatal felnőttek számára, mint például: használtruha válogató műhely, Irisz bolt két városban, Sepsiszentgyörgyön és Kovasznában, asztalos, festő csoport, kertészeti csoport, szociális farm és kertészet, egy tábor Sepsiszentgyörgy környékén, WC papír műhely, menedékház (jelenleg 1 lakás van 4 fogyatékkal élő személy számára). Ebben a műhelyben 16 munkahelyet teremtettünk, és két különböző gyárban/cégnél 10 fogyatékkal élő embernek és 2 csoportvezetőnek biztosítottunk munkahelyet külső támogatással.
A Dunaszerdahelyi Értelmi Fogyatékosokat Segítő Egyesület

A szervezetet 1998-ban alapították, 178 tagja van.Tagja és aktívan együttműködik az országosan működő Értelmi Fogyatékossággal Élőket Segítő Egyesülettel, valamint más regionális szervezetekkel.Az egyesület célja:
- az értelmi fogyatékkal élők és családtagjaik segítése,
- az egyesület tagjainak társadalmi integrációja,
- a különböző tevékenységekben való részvételük lehetővé tétele, és
- az oktatásuk különböző interaktív tevékenységek és képzések formájában.

A szervezet fő tevékenységei:
- tanácsadási szolgáltatások, kulturális-nevelési táborok, rehabilitációs-rekreációs üdülések szervezése,
- hasznos szabadidős tevékenységek támogatása hobbi csoportok formájában: irodalmi, tánc, sport, főzés,
- az élethosszig tartó tanulás támogatása oktatási tevékenységek biztosításával,
- történelmi műemlékek, várak, kastélyok, galériák és múzeumok látogatásának szervezése,
- a tagok megtanítása olyan kézműves foglalkozásokra, mint a kosárfonás, szappanfőzés és gyertyakészítés.

A szervezet folyamatosan biztosítja a fogyatékkal élők  számára (beleértve az értelmi fogyatékkal élő felnőtteket is) a tapasztalati tanulás formájában történő oktatást.Az elméleti és a gyakorlati tapasztalatokat a nemformális oktatási formában ötvözik.  A képzést az értelmi fogyatékkal élő felnőttek oktatásával foglalkozó szakértők, előadók tartják, amelyet mindig a szervezet tagjainak érdeklődési köréhez igazodó, célzott tematikus fókusszal valósítanak meg.